Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

RUSZYŁA KAMPANIA „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

Data publikacji 21.10.2019

Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – rozpoczęta… Dziś w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbył się briefing poświęcony inauguracji tego przedsięwzięcia na terenie województwa podlaskiego, w którym udział wziął Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadkomisarz Dariusz Matynka. Inicjatywa ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wytypowanych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo” – rozpoczęta... Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno–zimowym zagrożenia, wynikające z niesprawnego lub nieprawidłowego oświetlenia pojazdów z jednoczesnym propagowaniem zasady: „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd. Celem projektu jest również stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na wytypowanych stacjach diagnostycznych - poza terminem badania technicznego. Tradycyjnie udział w kampanii zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane w następujących terminach: 26.10, 16.11 oraz 23 listopada 2019 roku. W akcję włączyła się również firma Neptis S.A., która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/.

W ramach przedsięwzięcia - w dniach od 26 października do 23 listopada br. na terenie całego kraju prowadzone będą ogólnopolskie działania kontrolno–prewencyjne pn. "TWOJE ŚWIATŁA  - NASZE BEZPIECZEŃSTWO”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wyeliminowanie z ruchu pojazdów - z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. W okresie jesienno–zimowym charakteryzującym się złymi warunkami atmosferycznymi: opadami deszczu, śniegu, zamgleniami, a także szybko zapadającym zmrokiem - prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego tak ważne jest, by o tym pamiętać! 

W województwie podlaskim, w kampanii  biorą udział stacje diagnostyczne znajdujące się:

1. Zambrów, ul. Wola Zambrzycka 22a

2. Białystok, ul. Branickiego 19

3. Sokoły, ul. Kolejowa 31

4. Białystok, ul. Logarytmiczna 7

5. Białystok, ul. Szosa Baranowicka 58/1

6. Śniadowo, ul. Szeroka 20

7. Szczuczyn, ul. Szczuki 1

 

 
 

Powrót na górę strony