Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Cyberświadomi, Cyberbezpieczni” - SPOTKANIE W RAMACH AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 27.11.2019

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Białymstoku uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi w ramach projektu „Akademia Bezpieczeństwa” oraz Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni”. Tematem zajęć było bezpieczeństwo w Internecie – kto jest po drugiej stronie? Jak reagować?

Wczoraj, w kinie Helios, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Białymstoku w ramach projektu „Akademia Bezpieczeństwa” oraz Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni”, spotkali się z dziećmi klas I - III szkół podstawowych. Blisko 450 uczniów z województwa dowiedzieło się, jak bezpiecznie surfować po internecie oraz jakie zagrożenia czyhają w sieci, a także gdzie i w jaki sposób szukać pomocy. Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu był kontakt z osobą obcą w świecie realnym i wirtualnym.

Podczas spotkania zwrócono uwagę na bezpieczne korzystanie z sieci, które polega przede wszystkim na rozsądku i "klikaniu z głową". Przypominano najważniejsze zasady korzystania z internetu oraz konsekwencje, jakie niesie za sobą lekkomyślne zachowanie. Mundurowi zwrócili uwagę najmłodszych na fakt, że korzystanie z internetu może wiązać się z licznymi zagrożeniami.