Podsumowanie działań „NURD” na podlaskich drogach - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „NURD” na podlaskich drogach

Data publikacji 05.12.2019

Podlascy policjanci przeprowadzili wczoraj działania "NURD". Ta prowadzona cyklicznie akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to oni najbardziej narażeni są na utratę zdrowia czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj, w godzinach 6.00-22.00, na terenie województwa podlaskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.

W działaniach wzięło udział 171 funkcjonariuszy, którzy ujawnili  95 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania "NURD" będą prowadzone cyklicznie, przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.