POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ ZŁODZIEJA - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ ZŁODZIEJA

Data publikacji 10.12.2019

Sierżant Paweł Popławski z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja sklepowego. Robiąc zakupy w jednym z marketów zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę i pracownika ochrony. Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania.

Wczoraj po godzinie 17, sierżant Paweł Popławski z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, będąc w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym ze sklepów na ulicy Choroszczańskiej. W pewnym momencie zauważył jak jeden z klientów wybiega ze sklepu wraz ze sprzętem AGD. Za nim biegł pracownik ochrony. Funkcjonariusz, nie mając żadnych wątpliwości, że doszło do kradzieży natychmiast zaczął działać. Po krótkim pościgu zatrzymał mężczyznę, który stał się agresywny wobec interweniującego policjanta. Funkcjonariusz obezwładnił podejrzewanego o kradzież, a następnie przekazał go przybyłemu na miejsce patrolowi Policji. 

Skradzione produkty wróciły do sklepu, a mundurowi ustalili, że mieszkaniec Białegostoku prawdopodobnie ma związek również z inną kradzieżą sprzętu AGD. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.