Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODLASCY POLICJANCI ROZMAWIALI ZE STUDENTAMI O BEZPIECZEŃSTWIE NA DROGACH

Data publikacji 16.12.2019

Policjanci spotkali się ze studentami na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Wszystko po to, aby uświadamiać uczestników ruchu drogowego o konieczności dbania o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich oraz przypominać o obowiązujących w tym zakresie przepisach.

W minioną sobotę, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku spotkali się ze studentami na Uniwersytecie w Białymstoku. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskich akcji: „Świeć przykładem – Noś odblaski” oraz „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie”.

Policjanci informowali słuchaczy o najczęstszych przyczynach zdarzeń drogowych, a także o działaniach podlaskich policjantów mających na celu zapobieganie zagrożeniom na drodze. „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie” - to akcja, która zwraca uwagę na najczęstsze przyczyny wypadków drogowych takie jak: przekraczanie prędkości, jazda po alkoholu czy brawura i bezmyślność.

Policjanci zwrócili również szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza przypomnieli o konieczności bycia widocznym na drodze. Funkcjonariusze przypomnieli także zebranym, że 6 grudnia weszły w życie przepisy dotyczące między innymi obowiązku utworzenia tzw. „korytarza życia”, czyli umożliwienia swobodnego przejazdu pojazdom służb ratowniczych.

Policjanci zaapelowali do wszystkich zgromadzonych o włączenie się w budowanie lokalnej koalicji na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez świadome i odpowiedzialne zachowania na drodze, dbanie o bezpieczeństwo oraz o zdrowie i życie.