KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA DZIAŁA JUŻ OD 4 LAT - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA DZIAŁA JUŻ OD 4 LAT

Data publikacji 10.01.2020

Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa otrzymaliśmy od mieszkańców Podlasia niemal 90 tysięcy zgłoszeń. Ponad 56 tysięcy policjanci potwierdzili. Kolejnym krokiem jest eliminacja wskazanego zagrożenia. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Jak widać, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa okazała się doskonałym sposobem kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Warto przypomnieć, że zgłoszenia naniesione na KMZB, trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek policji. Tam - na ich podstawie - funkcjonariusze zajmujący się organizację służby, tworzą odpowiednie zadania. Ich realizacją zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne. Ważna jest właśnie rola dzielnicowych. To oni - nawet po eliminacji wskazanego zagrożenia - monitorują poziom bezpieczeństwa w swoim rejonie.

Od początku działania KMZB otrzymaliśmy od mieszkańców Podlasia niemal 90 tysięcy zgłoszeń, z czego potwierdzono aż 56525 (63%). Najwięcej zgłoszeń odnotowano w kategoriach: przekroczenie dozwolonej prędkości – 24 343 (27,2%) oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 24 028 (26,8%). 

Jeżeli chodzi o Podlasie, to nasza aplikacja najbardziej popularna jest w powiatach: sejneńskim, hajnowskim oraz łomżyńskim.

Reasymując, za sprawą KMZB udało się wyeliminować wiele zagrożeń mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności, a kolejne sprawy są w trakcie rozwiązywania.

„Reaguj na zagrożenia”, w efekcie czego „Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w Twojej okolicy” to już nie tylko hasła zachęcające do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale realne reakcje ludzi działających w poczuciu potrzeby podnoszenia poczucia bezpieczeństwa.

 

KMP w Białymstoku

KMP w Łomży

KMP w Suwałkach

KPP w Augustowie

KPP w Grajewie

KPP w Hajnówce

KPP w Kolnie

KPP w Mońkach

KPP w Sejnach

KPP w Siemiatyczach

KPP w Sokółce

KPP w Zambrowie

  • Plakat dot. KMZB.
  • ZAGROŻENIA NANIESIONE NA KMZB.
  • FRAGMENT BLOKU.
  • ZAGROŻENIA NANIESIONE NA KMZB.
  • KMZB.
  • POLICJANT WERYFIKUJE ZAGROŻENIE NANIESIONE NA KMZB.