Działania „NURD” z grupą SPEED - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „NURD” z grupą SPEED

Data publikacji 24.01.2020

Policjanci ruchu drogowego, w tym z grupy SPEED, przeprowadzili działania "NURD". Prowadzona cyklicznie akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to oni najbardziej narażeni są na utratę zdrowia czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj, w godzinach 6.00-22.00, na terenie województwa podlaskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.

W działaniach wzięło udział 170 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy ujawnili  107 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych.

Policjanci z grupy SPEED są zawsze czujni. Wczoraj po 15, na ulicy Piastowskiej, zauważyli kierowcę audi, który popełnił wykroczenie. Mężczyzna ominął pojazd jadący w tym samym kierunku, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Chwilę później nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z grupy SPEED. 27-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania "NURD" będą prowadzone cyklicznie, przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

Ładowanie odtwarzacza...