Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa - czwarta lekcja - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa - czwarta lekcja

Data publikacji 19.02.2020

Na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku odbyła się czwarta lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć było prawidłowe prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów. Policyjna akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych.

Dziś, na na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku odbyła się pierwsza lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć było prawidłowe prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie szkół uczestniczących w projekcie dowiedzieli się między innymi: jak segregować odpady, gdzie wyrzucać niebezpieczne śmieci czy dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna i dlaczego należy robić to prawidłowo. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się jak powstaje ciepło i prąd z odpadów.

Akcja została przygotowana przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Szkoła ma na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary codziennego życia. Dzieci poznają między innymi zasady bezpiecznych zachowania w domu, dowiedzą się co zrobić gdy wybuchnie pożar czy tez tego jak należy zachowywać się w lesie.