Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 21-28 LUTEGO 2020 ROKU

Data publikacji 21.02.2020

Podlascy policjanci, biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Policjanci zachęcają osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z możliwości uzyskania informacji bądź porady. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Podlascy policjanci, jak co roku, biorą aktywny udział w obchodach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Podczas wyznaczonych dyżurów mundurowi udzielać będą osobom zainteresowanym informacji na temat przysługujących im praw. Wytłumaczą obowiązujące procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Najważniejszym prawem jakie przysługuje osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz świadkom przestępstw jest możliwość zawiadomienia o tym policji, prokuratury, sądu lub instytucji pomocowej i szukania pomocy. Im więcej wsparcia otrzymają osoby pokrzywdzone, tym bardziej efektywne mogą być toczące się procedury prawne. O tym, że dzieje się coś podejrzanego lub komuś dzieje się krzywda możesz zawiadomić: pisemnie,  telefonicznie, osobiście, również anonimowo. Każda informacja jest sprawdzana. Jeśli masz problem i nie wiesz co masz zrobić, a jesteś niepełnoletni, powiedz o tym komuś dorosłemu. 

Od 21 do 28 lutego 2020 roku we wszystkich komendach miejskich i powiatowych województwa podlaskiego, funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

 

KMP w Białymstoku

KMP w Łomży

KMP Suwałki

KPP w Augustowie

KPP w Bielsku Podlaskim

KPP w Grajewie

KPP w Sejnach

KPP w Siemiatyczach

KPP w Sokółce

KPP w Mońkach

KPP w Wysokiem Mazowieckiem

KPP w Zambrowie

KPP w Kolnie

KPP w Hajnówce