JECHALI ZA SZYBKO, STRACILI PRAWO JAZDY - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHALI ZA SZYBKO, STRACILI PRAWO JAZDY

Data publikacji 21.04.2020

Policjanci z augustowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli młodego kierowcę peugeota. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 74 km/h. Z kolei kierowca mercedesa, który przekroczył prędkość o 69 km/h został zatrzymany przez hajnowskich policjantów w Dubinach. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy, otrzymali wysokie mandaty, a ich konta zasiliły punkty karne.

Wczoraj przed 22, na ulicy Mazurskiej w Augustowie, policjanci z "drogówki" zatrzymali do kontroli kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 22-latek, który kierował peugeotem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 74 km/h. Miejsce, w którym policjanci zatrzymali kierowcę wielokrotnie wskazywane było na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 22-latek stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Te same konsekwencje poniósł kierowca mercedesa zatrzymany do kontroli w niedzielę w Dubinach przez hajnowskich funkcjonariuszy. 46-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.