Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Efekty działań podlaskiej grupy Speed

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci z podlaskiej grupy Speed od początku roku ujawnili 3010 wykroczeń, w tym ponad 1300 przekroczeń prędkości. Na drogach województwa podlaskiego w 178 przypadkach mundurowi interweniowali w związku z przekroczeniem prędkości większej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. To tylko część efektów działań podlaskiej grupy Speed.

Podlaska grupa Speed powstała w lipcu ubiegłego roku (23.07.2019). Policjanci stworzyli ten zespół, aby zwalczać najbardziej niebezpieczne zachowania na drogach. Mundurowi ze Speed-u są wszędzie tam, gdzie dochodzi do wypadków, których główną przyczyną jest prędkość oraz tam, gdzie mieszkańcy naszego województwa zgłaszają niebezpieczne zachowania kierowców. W codziennej służbie reagują na agresję na drodze i eliminują z ruchu tych kierowców, którzy w najbardziej drastyczny sposób łamią przepisy powodując śmiertelne zagrożenia na drogach województwa podlaskiego.

Tylko od początku tego roku policjanci z podlaskiej grupy Speed ujawnili 3010 wykroczeń drogowych popełnionych przez kierowców. Głównym zadaniem policjantów ze Speedu jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości. W okresie od 1 stycznia do 10 maja mundurowi ujawnili 1305 przekroczeń prędkości. Jednym z najbardziej uciążliwych społecznie wykroczeń jest znaczne przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze ujawnili aż 178 przypadków przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W związku z tym, mundurowi zatrzymali 176 praw jazdy. Drugim najczęściej popełnianym wykroczeniem drogowym skutkującym wyjątkowo niebezpiecznymi sytuacjami jest nieprawidłowe wyprzedzanie. Mundurowi z podlaskiej grupy Speed ujawnili 1055 takich wykroczeń.

Policjanci ze Speedu w swojej codziennej służbie skupiają się nie tylko na kierowcach. Reagują na każdą niebezpieczną sytuację na drodze, także powstałą na skutek zachowania osób pieszych. Policjanci podejmowali interwencje wobec 106 takich osób, które są szczególnie narażone na skutki  wypadków drogowych.

 

Opis filmu: Film rozpoczyna się napisem podlaska grupa speed i komenda wojewódzka policji w Białymstoku. Następnie przez kilkadziesiąt sekund prezentowane są nagrania z policyjnego wideorejestratora z różnych miejsc w województwie podlaskim, na których widać przypadki przekroczeń prędkości i nieprawidłowe manewry wyprzedzania. Film kończy się napisem małpa podlaska policja. W tle cały czas słychać dynamiczna muzykę klubową.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.68 MB)

Powrót na górę strony