Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znamy już laureatów akcji "Senior dla Seniora"

Data publikacji 03.12.2020

Znamy już laureatów akcji podlaskiej Policji pod hasłem "Senior dla Seniora". Przypomnijmy, że powstała ona w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, a jej partnerami było Polskie Radio Białystok oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Od 19 października do końca listopada czekaliśmy na wiersze lub anegdoty autorstwa seniorów. Chcieliśmy aby to oni edukowali inne osoby starsze i to w nietypowy sposób. Zapraszamy do ciekawej lektury utworów o bezpieczeństwie seniorów.

Znamy już laureatów akcji podlaskiej Policji pod hasłem "Senior dla Seniora". Przypomnijmy, że powstała ona w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, a jej partnerami było Polskie Radio Białystok oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Od 19 października do końca listopada czekaliśmy na wiersze lub anegdoty autorstwa seniorów. Chcieliśmy aby to oni edukowali inne osoby starsze i to w nietypowy sposób. Jak pokrzyżować plany oszustom na wnuczka, jak nie zgubić się w lesie - to tylko część zagadnień, które w sposób zrozumiały, a przy tym oryginalny zamieścili w formie literackiej autorzy wierszy bądź anegdot.

Laureatami konkursu zostali:

- Pani Marianna Moczydłowska z Wąsosza

- Pani Tamara Rusaczyk z Bielska Podlaskiego

- Pan Stanisław Tarnacki z Wąsosza.

W ramach nagrody głównej, ze zwycięzcami akcji, w Polskim Radiu Białystok nagrany został spot.

Część z nadesłanych prac konkursowych została również wyróżniona. Uwagę jury zwróciły utwory:  Pani Janiny Jakoniuk z Białegostoku, Pani Teresy Sidorowicz z Sejn oraz Pana Pawła Tymirskiego z Jerutek.

Zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom konkursu raz jeszcze gratulujemy inwencji twórczej i oczywiście zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach profilkatycznych.

Teraz zapraszamy do ciekawej lektury - do przeczytania fraszek zwycięzców (oraz wysłuchania nagrań):

 

Marianna Moczydłowska

 

Mój Ty miły emerycie,

nie ufaj nikomu,

zanim drzwi otworzysz

sprawdź, kto chce wejść do Twego domu.

Nie zważaj na miły uśmiech

Nie zważaj na piękne słowa

Bo to może być Twoja ostatnia rozmowa.

 

Tamara Rusaczyk

 

Senior to kąsek taki,

Że za niego się biorą cyber-cwaniaki.

Co za wnuczka, policjanta się przebierają

I oszczędności życia seniorom zabierają.

Lecz senior ma swą moc.

Jest ostrożny i kumaty.

By posłać oszustów za kraty.

 

Stanisław Tarnacki

 

Kiedy dzwoni ktoś do ciebie,

Że twój wnuczek jest w potrzebie

Szybko zadzwoń na policję

Bo tak dzwonią łotry, hycle.

Ci co łotrów posłuchali,

To bez grosza pozostali.

Niech więc płynie w świat nauczka,

Nie daj nabrać się na wnuczka.

 

 

 

Opis filmu: Nagranie o treści: Kiedy dzwoni ktoś do ciebie, Że twój wnuczek jest w potrzebie Szybko zadzwoń na policję Bo tak dzwonią łotry, hycle. Ci co łotrów posłuchali, To bez grosza pozostali. Niech więc płynie w świat nauczka, Nie daj nabrać się na wnuczka.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.53 MB)

Opis filmu: Nagranie o treści: Senior to kąsek taki, Że za niego się biorą cyber-cwaniaki. Co za wnuczka, policjanta się przebierają I oszczędności życia seniorom zabierają. Lecz senior ma swą moc. Jest ostrożny i kumaty. By posłać oszustów za kraty.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.46 MB)

Opis filmu: Nagranie: Mój Ty miły emerycie, nie ufaj nikomu, zanim drzwi otworzysz sprawdź, kto chce wejść do Twego domu. Nie zważaj na miły uśmiech Nie zważaj na piękne słowa Bo to może być Twoja ostatnia rozmowa.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.13 MB)

Powrót na górę strony