Wyprzedzanie na łuku drogi w kamerze nieoznakowanego radiowozu - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Wyprzedzanie na łuku drogi w kamerze nieoznakowanego radiowozu

Data publikacji 02.04.2021

W ubiegły piątek kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z podlaskiej grupy Speed zarejestrowała jak kierowca mercedesa niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy na łuku drogi. Do zdarzenia doszło na krajowej ósemce. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się obywatel Litwy, który za swoje zachowanie na drodze otrzymał wysoki mandat karny.

W ubiegły piątek, przed południem, w rejonie miejscowości Chodorówka, policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli mercedesa. Chwilę wcześniej kierujący nim mężczyzna zdecydował się wykonać niebezpieczny manewr wyprzedzania. Kierowca nie zastosował się do znaku P-4 "podwójna linia ciągła" i wyprzedził kilka pojazdów. Swój manewr kontynuował nawet na łuku drogi. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się obywatel Litwy, który został ukarany mandatem w wysokości 1300 złotych.

Jest to kolejna kontrola w wykonaniu policjantów z podlaskiej grupy Speed zakończona wysokim mandatem nałożonym za niebezpieczne manewry na krajowej ósemce. Przypominamy, że droga krajowa nr 8 między Białymstokiem a Augustowem jest jedną z najniebezpieczniejszych dróg w województwie podlaskim. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza w trakcie najbliższych, świątecznych dni.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.97 MB)

Pliki do pobrania