PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ PODLASKICH POLICJANTÓW - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ PODLASKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 07.04.2021

171 policjantów z drogówki skontrolowało 877 pojazdów. Mundurowi ujawnili 826 wykroczeń, z czego 666 dotyczyło przekroczeń prędkości. 4 osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę. Dodatkowo policjanci zatrzymali 27 dowodów rejestracyjnych. To bilans wczorajszych działań podlaskich policjantów z "drogówki", w tym mundurowych z podlaskiej grupy Speed, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W działaniach wykorzystano również dron.

Wczoraj, w województwie podlaskim, policjanci z "drogówki" sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczali dopuszczalnej prędkości.

Działania ruchu drogowego, miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości.

Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

W sumie 171 policjantów z drogówki skontrolowało 877 pojazdów. Mundurowi ujawnili 826 wykroczeń, z czego 666 dotyczyło przekroczeń prędkości. 4 osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę. Dodatkowo, policjanci zatrzymali 27 dowodów rejestracyjnych.

Działania miały przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Policjanci z "drogówki" jednocześnie podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

 

odnośnik do artykułu na stronie KMP w Białymstoku

odnośnik do artykułu na stronie KMP w Łomży

odnośnik do artykułu na stronie KMP w Suwałkach

odnośnik do artykułu na stronie KPP w Siemiatyczach

  • dwóch policjantów wewnątrz radiowozu; przez szybę widać drogie i samochody
  • czapka policyjna oraz tarcza do zatrzymywania pojazdów do kontroli drogowej na masce radiowozu
  • zbliżenie na policjanta ruchu drogowego który dokonuje pomiaru prędkości
  • czerwony napis Policja widoczny z tyłu nieoznakowanego radiowozu
  • policjant trzyma urządzenie do pomiaru prędkości
  • policjant ruchu drogowego dokonuje pomiaru prędkości; w tle droga, drzewa