Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bieg po bezpieczne wakacje

Data publikacji 01.06.2021

Rusza kolejna odsłona zawodów biegowych organizowanych z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii. Inicjatywa skierowana jest do uczniów województwa podlaskiego i polega na pokonaniu wyznaczonego dystansu. Uczniowie w wieku 13-15 lat mają za zadanie pokonać 800 metrów, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych w wieku 16-19 lat zmierzą się z dystansem 1500 metrów.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór... wybieram rozsądek” - to nazwa programu profilaktycznego, w ramach którego policjanci wspierani przez pracowników innych instytucji edukują młodzież, z tematyki związanej z zagrożeniami i konsekwencjami jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków. Tym razem przy wsparciu: Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, mundurowi zorganizowali kolejną już edycję "Biegu po bezpieczne wakacje". Funkcjonariusze postawili sobie za cel uświadomienie młodych osób w związku z tym zagrożeniem i pokazanie alternatywy na spędzanie wolnego czasu.

Wszyscy chętni będą mogli przystąpić do tego biegu i wystartować na jednym z dwóch dystansów podczas zajęć wychowania fizycznego. Wszystkich nauczycieli zainteresowanych wzięciem udziału w biegu zachęcamy do zapoznania się z regulaminem.

Z A P R A S Z A M Y SZKOŁY PODSTAWOWE I PONADPODSTAWOWE DO UDZIAŁU Bieg przeprowadza się w ramach zajęć wychowania —fizycznego w porozumieniu z koordynatorem właściwej miejscowo komendy miejskiej/powiatowej Policji. Termin: 1 czerwca — 26 czerwca 2021 roku Dystans: 800 metrów — uczniowie w wieku 13 - 15 lat 1500 metrów — uczniowie w wieku 16 - 19 lat SZCZEGÓŁY: www.podlaska.policja.gov.pl Telefon: 47 711 24 78, 47 711 32 10 Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony