Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne wyprzedzanie w kamerze grupy Speed

Data publikacji 03.01.2022

W połowie grudnia policjanci z podlaskiej grupy Speed nagrali niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy renault. Obywatel Łotwy jadąc od Białegostoku do Suchowoli wyprzedzał inne pojazdy przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych. Policjanci przypominają, że krajowa "ósemka" pomiędzy Białymstokiem a Augustowem należy do najniebezpieczniejszych dróg w regionie.

Po raz kolejny policjanci pełniący służbę na krajowej "ósemce" pomiędzy Białymstokiem a Augustowem nagrali niebezpieczny manewr wyprzedzania. W połowie grudnia ubiegłego roku w rejonie miejscowości Dryga kierowca renault jadąc od Korycina do Suchowoli zlekceważył obowiązujące oznakowanie. Wyprzedzał inne pojazdy nie stosując się do znaku P-3 "linia jednostronnie przekraczalna" oraz dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 49 letni obywatel Łotwy, który za swój manewr na drodze otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych.

Podlascy policjanci przypominają, że droga krajowa numer osiem pomiędzy Białymstokiem a Augustowem należy do najniebezpieczniejszych dróg w regionie. W przeszłości dochodziło na niej do wielu tragicznych w skutkach wypadków drogowych. W związku z tym jest to trasa szczególnie patrolowana przez policjantów drogówki, w tym z grupy Speed.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.03 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony