Aktualności

NIE POPEŁNIJ TEGO BŁĘDU. NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Data publikacji 19.05.2022

"Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać!" to nowa kampania społeczna Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy współpracy z Polskim Radiem Białystok. Od dziś, w każdy czwartek o 7:20 i 15:20 na antenie radia, będzie można usłyszeć autentyczne historie mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów. Ich relacje i doświadczenia są bezcenne i dają sporo cennych wskazówek i szczegółów na temat mechanizmów działania oszustów. Wszystko po to, aby kolejne osoby nie dały się oszukać podczas rozmowy telefonicznej czy w Internecie.

Rozpoczynamy kampanię społeczną „Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać”. To 8 autentycznych historii opowiedzianych przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów. Te historie zdarzyły się naprawdę. Do jednej z mieszkanek Białegostoku zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział, że jej córka spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebne są pieniądze, aby nie poszła do więzienia. Kobieta przekazała kosztowności o wartości blisko 120 tysięcy złotych obcemu mężczyźnie, który przyszedł do jej domu. Kolejna osoba opowiedziała o oszustwie podczas inwestycji. Odezwał się do niej konsultant, który przesłał link. Mężczyzna kliknął i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Natomiast mieszkanka powiatu grajewskiego opowiedziała historię jak zadzwonił do niej policjant. Powiedział, że rozpracowuje grupę przestępczą, która chce ukraść jej pieniądze. Był tak wiarygodny, że przekazała mu ponad 100 tysięcy złotych. To tylko niektóre relacje osób, które uwierzyły w historie usłyszane w słuchawce, czy też padły ofiarami internetowych oszustów. Z mieszkańcami naszego województwa rozmawiali podlascy policjanci i dziennikarz Polskiego Radia Białystok. Ich relacje można usłyszeć na radiowej antenie. Wszystko po to, aby kolejne osoby nie dały się oszukać. Doświadczenie tych, którzy już stracili niejednokrotnie oszczędności całego życia są bezcenne i dają sporo cennych wskazówek na temat mechanizmów działania oszustów.
 
Od 7 kwietnia, przez siedem kolejnych czwartków o 7:20 i 15:20 w Polskim Radiu Białystok będzie można usłyszeć autentyczne historie opowiedziane przez oszukanych mieszkańców różnych podlaskich miejscowości – tych mniejszych i większych. Bo oszustwa dotyczą każdego, bez względu na wiek i pochodzenie. To emocjonalne relacje tych, którzy zaufali przestępcom tylko dlatego, że chcieli chronić swoich bliskich i oszczędności.

Film Historia białostoczanki oszukanej metodą "na wypadek".

Pobierz plik Historia białostoczanki oszukanej metodą "na wypadek". (format mp4 - rozmiar 4.87 MB)

Film Zaufała fałszywemu policjantowi - straciła wszystkie oszczędności

Pobierz plik Zaufała fałszywemu policjantowi - straciła wszystkie oszczędności (format mp4 - rozmiar 5.24 MB)

Film Chciał kupić samochód - padł ofiarą oszusta

Pobierz plik Chciał kupić samochód - padł ofiarą oszusta (format mp4 - rozmiar 28.13 MB)

Film Chciał zainwestować - stracił kilka tysięcy euro

Pobierz plik Chciał zainwestować - stracił kilka tysięcy euro (format mp4 - rozmiar 9.66 MB)

Film Zaufała przestępcom, bo chciała chronić swoje oszczędności

Pobierz plik Zaufała przestępcom, bo chciała chronić swoje oszczędności (format mp4 - rozmiar 4.93 MB)

Film Chciał sprzedać radio w internecie - stracił 28 tysięcy złotych

Opis filmu: Chciał sprzedać radio w internecie - stracił 28 tysięcy złotych

Pobierz plik Chciał sprzedać radio w internecie - stracił 28 tysięcy złotych (format mp4 - rozmiar 5.59 MB)

Film Dostał sms o zaległości za prąd - stracił wszystkie oszczędności

Pobierz plik Dostał sms o zaległości za prąd - stracił wszystkie oszczędności (format mp4 - rozmiar 9.17 MB)

Powrót na górę strony