Aktualności

Bezpieczny pieszy to widoczny pieszy

Data publikacji 13.03.2023

Tuż przed weekendem, ponad 180 policjantów drogówki, w tym z grupy Speed, zwracało uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych. Mundurowi sprawdzali również czy piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. Policjanci ujawnili ponad 870 wykroczeń, z czego blisko 590 popełnili kierowcy. Była to również doskonała okazja, aby przypomnieć niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia odblasków.

Tuż przed weekendem, na drogach województwa podlaskiego, ponad 180 policjantów ruchu drogowego, zwracało szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi obserwowali zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań i w miejscach, gdzie dochodziło do zdarzeń z udziałem pieszych. Funkcjonariusze sprawdzali także, czy piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. Przypominali również kierowcom i pieszym, że bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nich samych. Od tego czy zachowują szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych i pamiętają o zasadzie ograniczonego zaufania wobec siebie. Była to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć pieszym o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Policjanci zachęcali do korzystania z nich także na wszystkich nieoświetlonych drogach w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze przez cały dzień ujawnili ponad 870 wykroczeń, z czego niemal 590 zostało popełnionych przez kierowców, a 275 przez pieszych.

Podlascy policjanci kontrolując prędkość na drogach województwa podlaskiego skupili się głównie na okolicach przejść dla pieszych. To właśnie tam funkcjonariusze ujawnili ponad 150 przekroczeń prędkości. 2 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali też 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

  • Policjanci podczas działań pieszy
  • Policjanci podczas działań pieszy
  • Policjanci podczas działań pieszy
  • Policjanci podczas działań pieszy
  • Policjanci podczas działań pieszy
  • Policjanci podczas działań pieszy
Powrót na górę strony