Aktualności

Podsumowanie działań „Jednośladem bezpieczne do celu”

Data publikacji 08.07.2024

Ponad 300 podlaskich policjantów skontrolowało blisko 800 pojazdów. Mundurowi ujawnili ponad 550 wykroczeń, z czego ponad 24 dotyczyło przekroczenia prędkości. Dodatkowo policjanci ujawnili 8 kierowców pod wpływem alkoholu. To bilans ostatnich działań podlaskich mundurowych w ramach działań „Jednośladem bezpieczne do celu”.

Przed weekendem przez 48 godzin podlascy policjanci m.in. sprawdzali czy kierowcy jednośladów przestrzegają przepisów prawa ruchu drogowego. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy.

Blisko 300 policjantów skontrolowało prawie 800 pojazdów, ujawniając przy tym 557 wykroczeń. 24 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze ukarali uczestników ruchu drogowego 137 mandatami, 408 razy pouczyli, a w 12 przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Mundurowi w 7 przypadkach zatrzymali kierującym dowody rejestracyjne.

Białostoccy policjanci na ul. Łukowej zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego hondą. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Funkcjonariuszom tłumaczył się tym, że co prawda zapisał się na kurs prawa jazdy, jednakże nie zdążył go jeszcze rozpocząć.

Augustowscy mundurowi zatrzymali do kontroli 49-letniego rowerzystę. Jechał tak zwanym wężykiem. Okazało się, że w jego organizmie znajdowały się ponad 2 promile alkoholu.

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

  • Policjant podczas czynności
  • Policjant podczas czynności
  • Policjant podczas czynności
  • policjanci kontroluja
  • policjanci kontroluja
  • policjanci kontroluja
Powrót na górę strony