NOWE RADIOWOZY TRAFIŁY DO PRZEWODNIKÓW PSÓW SŁUŻBOWYCH Z GARNIZONU PODLASKIEGO
6 nowych radiowozów marki Ford trafiło na wyposażenie przewodników psów służbowych z garnizonu podlaskiego. Pojazdy zostały przekazane przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Jacka Kumpiałowskiego, w Dowspudze tuż przed szkoleniem czworonożnych funkcjonariuszy i ich przewodników. Zakup aut został sfinansowany z funduszy unijnych w ramach krajowego Programu "Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego". Całkowity koszt projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którego celem jest zakup sprzętu i szkolenia, to 1815000 złotych.
6 nowych radiowozów marki Ford Transit Connect trafiło na wyposażenie przewodników psów służbowych z garnizonu podlaskiego. Wielozadaniowe samochody wyposażone są w wysokoprężne silniki o pojemności 1.5L i 120 KM. Radiowozy trafią do komend policji w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Wysokiem Mazowieckiem, Bielsku Podlaskim i Sokółki.
Policjantom kluczyki do nowych aut tuż przed szkoleniem czworonożnych funkcjonariuszy i ich przewodników w Dowspudze przekazał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Jacek Kumpiałowski. Na miejscu obecny był także opiekun projektu - Katarzyna Kos oraz Jakub Kowalczyk z Centrum Obsługi Projektów Europejskich MSWiA. Zakup pojazdów był możliwy dzięki funduszom europejskim. Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku realizuje projekt "Reagowanie w sytuacjach kryzysowych w tym o charakterze terrorystycznym" w ramach krajowego programu "Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego". Celem projektu jest zakup niezbędnego sprzętu i cykl szkoleń. Wszystko po to, aby skuteczniej reagować w nagłych sytuacjach kryzysowych. Całkowity koszt projektu to 1815000 złotych.
W Dowspudzie rozpoczęło się wczoraj także trzydniowe szkolenie przewodników psów służbowych z garnizonu podlaskiego. W trakcie zajęć policjanci wraz ze swoimi czworonożnymi funkcjonariuszami ćwiczyli taktykę i techniki poruszania się w budynkach w trakcie zagrożenia terrorystycznego oraz wykorzystania psa służbowego jako środka przymusu bezpośredniego w celu obezwładnienia niebezpiecznej osoby. W ćwiczeniach bierze udział 30 przewodników wraz z psami patrolowo-tropiącymi z województwa podlaskiego, którzy doskonalą swoje umiejętności pod czujnym okiem między innymi byłego dowódcy grupy przewodników psów bojowych w JW GROM.
Pliki do pobrania
-
deskrypcja
11.76 KB