Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” – inauguracja akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski!”
1 października Policja po raz kolejny realizuje inicjatywę pn. „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, która zainauguruje akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa od 1 października 2025 r. do końca roku.
Dodano: 02.10.2025 -
Zatrzymani kierowcy lekceważący sądowe zakazy i cofnięte uprawnienia
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku kolejny raz udowodnili, że brak odpowiedzialności za kierownicą nie pozostanie bez konsekwencji. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy zlekceważyli sądowe zakazy oraz decyzje organów o cofnięciu uprawnień. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.
Dodano: 01.10.2025 -
Uroczysta zbiórka z okazji 35-lecia utworzenia Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku
26 września 2025 roku w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 35-lecia powstania tej jednostki. W wydarzeniu uczestniczyli obecni i byli funkcjonariusze, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście. Była to wyjątkowa okazja do uhonorowania osób, które na przestrzeni lat przyczyniały się do budowania bezpieczeństwa w regionie oraz podsumowania trzydziestu pięciu lat działalności oddziału.
Dodano: 29.09.2025 -
"STAL 2025" - ćwiczenia policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku i podlaskich kontrterrorystów
Zabójstwo rodziny lokalnego biznesmena. Ucieczka sprawców. Utracony kontakt z jednym z patroli biorących udział w pościgu zabójców, policyjny Black Hawk w akcji.... to początek scenariusza ćwiczeń mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku oraz podlaskich kontrterrorystów, które odbyły się w ostatnich dwóch dniach na terenie Czerwonego Boru, Nowogrodu i Puszczy Knyszyńskiej.
Dodano: 26.09.2025 -
Policyjny pościg ulicami Białegostoku – kierowca z zakazem, pasażer z narkotykami
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch mężczyzn po pościgu ulicami miasta. Kierowca volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego pasażer posiadał przy sobie marihuanę.
Dodano: 22.09.2025 -
Pościg białostockimi ulicami – 41-latek zatrzymany
Dynamiczna akcja policjantów z oddziału prewencji zakończyła się zatrzymaniem 41-letniego mieszkańca powiatu oleckiego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał ulicami miasta i uderzył w radiowóz. Był pod wpływem marihuany i był poszukiwany do odbycia kary aresztu. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 19.09.2025 -
14-latek z narkotykami
Funkcjonariusze Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali 14-letniego mieszkańca Białegostoku, który miał przy sobie blisko 20 gramów środków odurzających oraz wagę elektroniczną. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.
Dodano: 18.09.2025 -
Informujemy i edukujemy - rusza kampania informacyjna MSWIA, MON i RCB
Co zrobić jak zostaną włączone syreny? Co spakować do plecaka ewakuacyjnego? Już od czwartku 18 września 2025 r., na antenie TVP Info, rozpocznie się emisja programu „Bezpieczna Polska - zapytaj ekspertów”. Eksperci z MSWiA, MON, RCB i służb mundurowych będą dostępni dla widzów pod telefonem 22 507 04 90 w godzinach 9:00 - 12:00. Udzielą widzom odpowiedzi na pytania o bezpieczeństwo wobec zagrożeń, rozwieją wątpliwości dotyczące treści Poradnika Bezpieczeństwa, a także poradzą jak się zachować w szczególnych sytuacjach.
Dodano: 18.09.2025 -
Poszukiwany 35-latek z narkotykami zatrzymany przez policjantów
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta, który w miejscu publicznym spożywał alkohol. Podczas interwencji znaleźli przy nim narkotyki. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 17.09.2025 -
19-latek zatrzymany z narkotykami podczas kontroli drogowej
Policjanci białostockiego oddziału prewencji ujawnili narkotyki podczas kontroli drogowej. 19-letni kierowca volkswagena posiadał przy sobie marihuanę i tzw. kryształ, a badanie wykazało obecność środków odurzających w jego organizmie. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Stracił także prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 16.09.2025
„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” – inauguracja akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski!”
Zatrzymani kierowcy lekceważący sądowe zakazy i cofnięte uprawnienia
Uroczysta zbiórka z okazji 35-lecia utworzenia Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku
"STAL 2025" - ćwiczenia policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku i podlaskich kontrterrorystów
Policyjny pościg ulicami Białegostoku – kierowca z zakazem, pasażer z narkotykami
Pościg białostockimi ulicami – 41-latek zatrzymany
14-latek z narkotykami
Informujemy i edukujemy - rusza kampania informacyjna MSWIA, MON i RCB
Poszukiwany 35-latek z narkotykami zatrzymany przez policjantów
19-latek zatrzymany z narkotykami podczas kontroli drogowej