Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podzielili się cząstką siebie w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data publikacji 23.03.2018

Dziś do akcji honorowego oddawania krwi w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „SpoKREWnieni służbą” włączyli się funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W ciągu kilku godzin 18 osób przekazało ponad 8 litrów tego cennego daru osobom potrzebującym.

Dziś, podlascy policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, włączyli się w ogólnopolską akcję pn. „SpoKREWnieni służbą”. Jako jeden z pierwszych swoją krwią podzielił się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski. W ciągu kilku godzin 18 osób przekazało ponad 8 litrów krwi, które wkrótce trafią do potrzebujących. 

Niektórzy z dawców, od wielu lat, regularnie oddają swoją krew, aby ratować ludzkie życie. Policyjni dawcy krwi, zgodnie podkreślają, że jest to dla nich również forma służby na rzecz społeczeństwa. 

To już II edycja akcji pn. „SpoKREWnieni służbą”, która objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Jej głównym celem jest pomoc chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych, a także symboliczne oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. 

Od 1 marca 2018 roku do dziś na apel odpowiedziało 122 osoby. Zebrano ponad 55 litrów tego cennego daru, który jest niezbędny podczas ratowania zdrowia i życia człowieka.