Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#niezaWODNYratownik - SZKOLENIE POLICYJNYCH "WODNIAKÓW"

Data publikacji 24.06.2020

Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę na akwenach garnizonu podlaskiego, podnosili swoje umiejętności w czasie szkolenia zorganizowanego przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Policyjni wodniacy, na Jeziorze Rajgrodzkim, doskonalili swoje umiejętności z zakresu obsługi i prowadzenia jednostek pływających, udzielania pierwszej pomocy czy też stosowania środków przymusu bezpośredniego.

Dziś, na terenie Ośrodka Szkoleniowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tamie, odbyło się szkolenie policjantów z garnizonu podlaskiego, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo nad wodą. W zajęciach wzięli również udział  ratownicy z Grupy Ratunkowej "Nadzieja" i WOPR-u, a także funkcjonariusze innych służb. W szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku uczestniczył Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji inspektor Piotr Kulesza, który podziękował uczestnikom za zaangażowanie w codzienną służbę pełnioną na podlaskich akwenach. Policyjni wodniacy doskonalili swoje umiejętności między innymi z zakresu prowadzenia działań ratowniczych w wodzie przy użyciu łodzi policyjnych, udzielania pierwszej pomocy, a także ćwiczyli stosowanie środków przymusu bezpośredniego.

Szkolenie policyjnych wodniaków zainaugurowało program profilaktyczny  #niezaWODNYratownik. Program ten wpisuje się w ogólnopolską akcję informacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jego celem jest zwrócenie uwagi na problematykę utonięć, a także szeroko rozumianego bezpieczeństwa nad woda. W realizacji tego przedsięwzięcia wspierani jesteśmy przez Urząd Marszałkowski, Podlaską Federację Sportu, MOS w Białymstoku, Białostockie WOPR i inne podmioty odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą.

Policyjne szkolenia będą kontynuowane w przyszłości. Wszystko po to, aby skutecznie pełnić służbę oraz nieść pomoc osobom korzystającym z akwenów.

W 2019 roku na terenie województwa podlaskiego utonęło 17 osób. Od początku 2020 roku do końca maja utonęło już 7 osób, z czego aż 4 w maju.

 

  • Dyrektor Biura Prewencji rozmawia z policjantami.
  • Płynąca łódź policyjna
  • Płynąca łódź policyjna
  • Płynąca łódź policyjna
  • Policjanci ćwiczą techniki interwencji
  • Policjanci doskonalą umiejętności z zakresu pierwszej pomocy

Opis filmu: Policyjni wodniacy doskonalą umiejętności z zakresu pierwszej pomocy i technik interwencji policyjnych. W dalszej części widać łodzie policyjne, które pływają po Jeziorze Rajgrodzkim.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.98 MB)

Powrót na górę strony