Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fiat “w kamerze” podlaskiego Speedu

Data publikacji 23.11.2020

Policjanci z podlaskiej grupy SPEED zatrzymali tym razem fiata, którego kierowca nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego. 73-latek wyprzedzał ciąg pojazdów lekceważąc przy tym linię podwójną ciągłą i skrzyżowanie. Do zdarzenia doszło na krajowej "dziewiętnastce" w powiecie sokólskim. Policjanci apelują o rozsądek na drodze.

Policjanci z podlaskiej grupy SPEED zatrzymali tym razem fiata, którego kierowca wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na krajowej "dziewiętnastce" w rejonie miejscowości Popławce. Kamera nieoznakowanego wideorejestratora około 9 nagrała kierowcę fiata, który wyprzedzał ciąg pojazdów ciężarowych nie stosując się do znaku P4 - linii podwójnej ciągłej. Dodatkowo 73-latek kontynuował manewr na skrzyżowaniu lekceważąc znak ostrzegawczy. Za swoje zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Podlascy policjanci apelują o kierowanie się rozsądkiem na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Opis filmu: Widok na drogę pośród drzew. Po drodze jedzie pojazd ciężarowy, a za nim osobowy. Z przeciwnego kierunku porusza się oświetlony pojazd osobowy. Pojazd osobowy zjeżdża na lewy pas ruchui rozpoczyna manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego. Na drodze widać początkowo linie jednostronnie przerywaną, która po chwili przechodzi w linie podwójnie ciągłe. Z prawej strony drogi widać znak ostrzegawczy o skrzyżowaniu. W tym czasie pojazd osobowynadal wyprzedza najpierw jeden pojazd ciężarowy, a następnie drugi. Po tym manewrze, za skrzyżowaniem, zjeżdża na prawy pas ruchu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.49 MB)

Pliki do pobrania

  • 94.52 KB
    Deskrypcja tekstowa filmu
Powrót na górę strony