Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
25 stycznia br. po raz kolejny policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra dla diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy - z sercem i bezpiecznie!
Dodano: 20.01.2026 -
Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii
Zdecydowane i profesjonalne działania policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku z siedzibą w Łomży pozwoliły uniknąć poważnych konsekwencji pożaru w jednym z bloków mieszkalnych na terenie miasta. Mundurowi przeprowadzili ewakuację mieszkańców oraz pomogli kobiecie i jej kilkuletniemu dziecku opuścić lokal.
Dodano: 20.01.2026 -
Wsiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków
Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku po raz kolejny udowodnili, że czujność i szybka reakcja mają realny wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem środków odurzających. Jeden z nich dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.
Dodano: 19.01.2026 -
Zimowe ferie – baw się mądrze i wróć do domu bezpiecznie!
Ferie zimowe to czas odpoczynku, wyjazdów i aktywności na świeżym powietrzu. Aby zimowa zabawa była wyłącznie źródłem radości, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypominamy, jak zadbać o siebie i innych podczas zimowego wypoczynku.
Dodano: 16.01.2026 -
Kierował pod wpływem narkotyków. W mieszkaniu miał marihuanę
Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kółko volkswagena będąc pod wpływem narkotyków. Mundurowi w mieszkaniu 31 - latka znaleźli dodatkowo marihuanę. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Jeżeli analiza krwi potwierdzi obecność zabronionych substancji w jego organizmie, 31-latek odpowie również za kierowanie pojazdem pod ich wpływem.
Dodano: 16.01.2026 -
Jechał bez podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Okazało się, że kierował pod wpływem amfetaminy
Policjanci z białostockiego oddziału prewencji, patrolując jedno z osiedli w Białymstoku, zwrócili uwagę na Mercedesa, który nie miał podświetlonej tablicy rejestracyjnej, przez co była ona niewidoczna. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej.
Dodano: 15.01.2026 -
Poszukiwany 40-latek zatrzymany. Miał przy sobie narkotyki i prowadził pod ich wpływem
Czujność policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego 40-latka. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki, a wstępne badanie wykazało, że kierował pojazdem pod ich wpływem. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kolejne substancje odurzające.
Dodano: 15.01.2026 -
Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia mundurowych
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku z siedzibą w Łomży zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierujący na widok radiowozu gwałtownie skręcił w boczną ulicę. Badanie testerem narkotykowym, wykazało obecność środka odurzającego w organizmie mężczyzny.
Dodano: 09.01.2026 -
25-latek zatrzymany z narkotykami
Nerwowe zachowanie 25 - letniego mężczyzny zwróciło uwagę policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Jak się okazało, miał przy sobie narkotyki, a kolejne przechowywał w swoim mieszkaniu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 08.01.2026 -
Kampania INTERPOLU „Pamiętamy o poległych funkcjonariuszach - Remembering Fallen Officers”
Kampania „Pamiętamy o poległych funkcjonariuszach - Remembering Fallen Officers” potrwa do 7 marca 2026 r., który ustanowiony został przez INTERPOL Międzynarodowym Dniem Pamięci o Poległych Policjantach. W tym dniu minutą ciszy na całym świecie oddany zostanie hołd tym, którzy działając w ochronie życia i zdrowia obywateli, zginęli w czasie służby. To dzień refleksji, wdzięczności i hołdu tym, którzy oddali swoje życie, dbając o bezpieczeństwo społeczeństw na całym świecie.
Dodano: 08.01.2026
Bezpieczeństwo podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii
Wsiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków
Zimowe ferie – baw się mądrze i wróć do domu bezpiecznie!
Kierował pod wpływem narkotyków. W mieszkaniu miał marihuanę
Jechał bez podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Okazało się, że kierował pod wpływem amfetaminy
Poszukiwany 40-latek zatrzymany. Miał przy sobie narkotyki i prowadził pod ich wpływem
Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia mundurowych
25-latek zatrzymany z narkotykami
Kampania INTERPOLU „Pamiętamy o poległych funkcjonariuszach - Remembering Fallen Officers”