Projekty w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Rozmiar czcionki
- „Wzmocnienie współpracy polskiej i litewskiej Policji w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej”.
- „Wzmocnienie policyjnej współpracy transgranicznej w regionie Morza Bałtyckiego”.
- „Reagowanie w sytuacjach kryzysowych, w tym o charakterze terrorystycznym” W lipcu 2021 r. Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku podpisała umowę w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na realizację projektu pn. „Reagowanie w sytuacjach kryzysowych, w tym o charakterze terrorystycznym”.
- Podpisanie porozumienia w sprawie projektu "Fałszywy telefon - zagrożone oszczędności". W dniu 12 października 2021 r., Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, podpisał umowę Porozumienia Partnerskiego, rozpoczynającą prace nad wspólnymi działaniami w ramach projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”, który to współfinansowany będzie w części z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Poza podlaską Policją, wyżej wymieniony dokument podpisali również przedstawiciele KWP w Rzeszowie (Lider), KWP w Lublinie, KWP w Olsztynie oraz KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Projekt realizowany będzie w terminie od 1 października 2021 r. do 31 grudnia 2022 r.
- Szkolenie dla dyżurnych i pracowników Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego. W ramach projektu ,,Reagowanie w sytuacjach kryzysowych, w tym o charakterze terrorystycznym” (Program Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego) w dniach 24-26 listopada 2021 r. w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się szkolenie dla dyżurnych i pracowników Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego.
- Szkolenie strzeleckie dla funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Białymstoku W ramach projektu ,,Reagowanie w sytuacjach kryzysowych, w tym o charakterze terrorystycznym” (Program Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego) w dniach 4-8 lipca i 11-15 lipca 2022 r. odbyły się warsztaty strzeleckie dla funkcjonariuszy SPKP w Białymstoku.
- Szkolenie taktyczne dla funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Białymstoku W dniach 3-5 i 10-12 października 2022 r. obyło się w Białymstoku szkolenie z taktyczne realizowane w ramach Projektu „Reagowanie w sytuacjach kryzysowych, w tym o charakterze terrorystycznym” z Programu Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
- NOWE RADIOWOZY TRAFIŁY DO PRZEWODNIKÓW PSÓW SŁUŻBOWYCH Z GARNIZONU PODLASKIEGO 6 nowych radiowozów marki Ford trafiło na wyposażenie przewodników psów służbowych z garnizonu podlaskiego. Pojazdy zostały przekazane przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Jacka Kumpiałowskiego, w Dowspudze tuż przed szkoleniem czworonożnych funkcjonariuszy i ich przewodników. Zakup aut został sfinansowany z funduszy unijnych w ramach krajowego Programu "Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego". Całkowity koszt projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którego celem jest zakup sprzętu i szkolenia, to 1815000 złotych.
- ATAK TERRORYSTYCZNY NA BIAŁOSTOCKĄ SZKOŁĘ - POLICYJNE ĆWICZENIA "GRANIT" Podlascy policjanci po raz pierwszy zorganizowali na tak szeroką skalę ćwiczenia kontrterrorystyczne. W sytuacji kryzysowej związanej z aktywnym strzelcem, przetrzymywanymi zakładnikami i podłożonym ładunkiem wybuchowym, funkcjonariusze ćwiczyli miedzy innymi ewakuację rannych, działania bojowe czy wykorzystanie policyjnych psów służbowych. Policjanci mieli także okazję sprawdzić najnowszy sprzęt zakupiony z funduszy europejskich. Głównymi zadaniami mundurowych było właściwe przewidywanie i planowanie, efektywne współdziałanie oraz podejmowanie trafnych decyzji na każdym etapie operacji policyjnej, a także dowodzenie podległymi siłami w sytuacji zaistnienia zdarzeń kryzysowych. Ćwiczenia zakończyły Projekt „Reagowanie w sytuacjach kryzysowych, w tym o charakterze terrorystycznym” realizowany w ramach Programu Krajowego Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wartość projektu to 1815000 złotych.